Sledovať film
Schindlerov zoznam
online

Film Schindlerov zoznam
  Trailer k filmu Schindlerov zoznam Trailer
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 133 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o filme

Ten, kto zachráni jeden život, zachráni svet“ - Talmud.
Oskar Schindler, vojnový špekulant a príslušník nacistickej smotánky, zachránil viac než 1100 poľských Židov pred smrtiacou mašinériou. Prečo?

V strhujúcom príbehu podľa skutočných udalostí II. svetovej vojny sledujeme osudy rodáka z českého Brnenca pri Svitavách, kontroverzného Oskara Schindlera (1908 - 1974). Pôvodne to bol člen NSDAP, hochštapler a ziskuchtivý podnikateľ. Po porážke Poľska Schindler kúpil v Krakove smaltovňu, v ktorej zamestnával Židov ako lacnú pracovnú silu. Potom, čo sa stal svedkom krutej likvidácie geta, rozhodol sa vziať zodpovednosť za životy svojich zamestnancov. Počas vojny zachránil život viac než 1 100 Židom, určených na likvidáciu...
Tento neuveriteľný príbeh by nikto nevymyslel - musel sa stať. Ako inak by mohol byť jeruzalemský cintorín miestom odpočinku bývalého nacistu, dôverníka nemeckej generality, vojenského priemyselníka a prevereného árijca - českého Nemca a svitavského rodáka - Oskara Schindlera? Ako inak by mu naň mohli klásť kamienky lásky a vďačnosti všetci, ktorým zachránil život?

Réžia: Steven Spielberg
Hrajú: Liam Neeson (Oskar Schindler), Ben Kingsley (Itzhak Stern), Ralph Fiennes (Amon Goeth), Caroline Goodallová (Emilie Schindlerová), Jonathan Sagall (Poldek Pfefferberg), Embeth Davidtzová (Helen Hirsch)
Krajina: USA
Rok výroby: 1993
Hodnocenie: 90 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii STV1 9.5.2022 20:30
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Yкраїнська Yкраїнська