Sledovať film
Sladké hry minulého leta
online

Film Sladké hry minulého leta
  Trailer k filmu Sladké hry minulého leta Trailer
Prehrajte si film Sladké hry minulého leta online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 1228 filmov a 118 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.39 €!

Informácie o filme

Impresionistická farebná snímka inšpirovaná Maupassantovou poviedkou Muška a obrazmi veľkých francúzskych maliarov-impresionistov. Mladé dievča trávi voľné chvíle v spoločnosti piatich mladých mužov. Jedného z nich má rada, ďalší štyria si však myslia, že žije s každým okrem neho.A tak, keď Muška otehotnie, berú na seba kolektívne otcovstvo. Muška však potratí. Z tragickej situácie vychádza pointa: spravia jej druhé dieťa. Invenčný režisér Juraj Herz a scenáristka Alta Vášová rozprávajú tento príbeh s obdivuhodnou ľahkosťou a neodolateľným, trochu trpkým, trochu ironickým úsmevom, takým príznačným pre Francúzsko Maupassantových čias. Uvoľnené radenie epizód, dôraz na atmosféru radosti a hravosti, zakomponovávanie mozaiky výjavov do presvetlenej prírody, plnej jasných, pestrých kostýmov Milana Čorbu evokujú s hravou hudbou Š. Koníčka náladu doby aj vďaka výnimočnej kamere Doda Šimončiča ako podmanivé "rozhýbané" impresionistické plátno. Zvláštnu pozornosť si zasluhujú spontánne herecké výkony Jany Plichtovej a mladých L+S. Mimoriadne kvality tejto snímky neunikli pozornosti ani porote medzinárodného festivalu v Monte Carlo, kde film získal Grand Prix a cenu za kameru.

Žáner: Dráma
Réžia: Juraj Herz
Hrajú: Jana Plichtová (Muska), František Velecký (Rotschild), Peter Debnár (Goya), Milan Lasica (Baron), Július Satinský (Flamengo), Lubo Zahon (Tomáš)
Krajina: Československo
Rok výroby: 1970
Hodnocenie: 64 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko