Film Utečenec

Sledovať film
Utečenec
online

Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 119 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o filme

Má lovcov z FBI v pätách a pred sebou jediný cieľ. Vypátrať skutočných vrahov svojej manželky.
Dej napínavého príbehu začína v momente príchodu polície na miesto vraždy. Tragédiu ohlási úspešný cievny chirurg Richard Kimble. Obeťou sa stala jeho manželka Helena. Lekárovmu rozprávaniu o jednorukom mužovi, s ktorým sa v byte stretol, však polícia neverí a naopak, podozrieva z vraždy práve Kimbla. Šokovaný lekár je odsúdený na smrť. Spolu s ďalšími väzňami sa vezie v autobuse, a keď sa dvaja z nich pokúsia o útek, dopravný prostriedok vybočí z cesty a prevráti sa na železničnú trať. Kimble, ktorému šofér sníme putá, aby mohol pomôcť zranenému dozorcovi, utečie. Na miesto nehody dorazí FBI, vedená agentom Samuelom Gerardom. Ten sa okamžite vydá po stopách utečenca. Stretnú sa v tuneli kanalizácie, kde sa Kimble snaží detektíva presvedčiť o svojej nevine. Gerardovi je to však jedno. Jeho úlohou je chytiť väzňa na úteku a nie ho súdiť. Lekárovi sa podarí opäť uniknúť a dostať sa do Chicaga, kde sa pustí do pátrania po skutočnom vrahovi. Zistí si v nemocnici, aký druh protézy páchateľ nosí. Vytipuje si päť mužov, z ktorých jeden by mohol byť hľadaným zločincom. Gerard je lekárovi v pätách a čoskoro pochopí, že Kimble neúnavne hľadá jednorukého muža. Ale napriek tomu ho neprestane prenasledovať. Richard si začína uvedomovať, že prípad je omnoho zložitejší, ako sa spočiatku zdalo. Dostáva sa na stopu nebezpečného podvodu s novým doktorom, do ktorého je zapletený jeden z jeho kolegov

Žáner: Akčný, Dobrodružný, Krimi, Mysteriózny, Thriller
Réžia: Andrew Davis
Hrajú: Harrison Ford (doktor Richard Kimble), Tommy Lee Jones (Samuel Gerard), Sela Wardová (Helen Kimbleová), Julianne Mooreová (doktorka Anne Eastmanová), Joe Pantoliano (Cosmo Renfro), Andreas Katsulas (Sykes)
Scénár: Jeb Stuart, David Twohy, Roy Huggins
Krajina: USA
Rok výroby: 1993
Hodnocenie: 78 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko