Film Neznámy Shakespeare

Sledovať film
Neznámy Shakespeare
online

Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 117 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na mesiac bez záväzkov. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 0.10 €!

Informácie o filme

Príbeh je zasadený do búrlivých udalostí doby plnej politických škandálov, intríg a zakázaných milostných pletiek na kráľovskom dvore, ale aj zákerných plánov hamižných šľachticov túžiacich po anglickom tróne. Jedna teória hovorí, že to bol šľachtic Edward De Vere, gróf z Oxfordu, ktorý bol skutočným autorom skvelých divadelných hier, ktoré si privlastnil pologramotný a nevzdelaný divadelník Will Shakespeare. Odborníci o tom vytrvalo diskutujú, bola o tom napísaná hromada kníh a učenci zasvätili celé životy obrane či popieraniu teórií o osobe autora najuznávanejšieho diela anglickej literatúry. Film ponúka jednu z možných verzií ich výkladu a zameriava sa na dobu, kedy politické škandály a intrigy, tajné romániky na kráľovskom dvore a zákerné plány hamižných šľachticov, túžiacich po tróne, vychádzali na svetlo na tých najprekvapujúcejších miestach: na londýnskych javiskách.

Žáner: Dráma, Historický, Thriller
Réžia: Roland Emmerich
Hrajú: Rhys Ifans (hrabě z Oxfordu), Vanessa Redgraveová (královna Elizabeth I), Sebastian Armesto (Ben Jonson), Rafe Spall (William Shakespeare), David Thewlis (William Cecil), Edward Hogg (Robert Cecil)
Scénár: John Orloff
Krajina: Veľká Británia, Nemecko
Rok výroby: 2011
Hodnocenie: 70 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko