Sledovať film
Neznámy Shakespeare
online

Film Neznámy Shakespeare
  Trailer k filmu Neznámy Shakespeare Trailer
Prehrajte si film Neznámy Shakespeare online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 1369 filmov a 118 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.39 €!

Informácie o filme

Príbeh je zasadený do búrlivých udalostí doby plnej politických škandálov, intríg a zakázaných milostných pletiek na kráľovskom dvore, ale aj zákerných plánov hamižných šľachticov túžiacich po anglickom tróne. Jedna teória hovorí, že to bol šľachtic Edward De Vere, gróf z Oxfordu, ktorý bol skutočným autorom skvelých divadelných hier, ktoré si privlastnil pologramotný a nevzdelaný divadelník Will Shakespeare. Odborníci o tom vytrvalo diskutujú, bola o tom napísaná hromada kníh a učenci zasvätili celé životy obrane či popieraniu teórií o osobe autora najuznávanejšieho diela anglickej literatúry. Film ponúka jednu z možných verzií ich výkladu a zameriava sa na dobu, kedy politické škandály a intrigy, tajné romániky na kráľovskom dvore a zákerné plány hamižných šľachticov, túžiacich po tróne, vychádzali na svetlo na tých najprekvapujúcejších miestach: na londýnskych javiskách.

Réžia: Roland Emmerich
Hrajú: Rhys Ifans (hrabě z Oxfordu), Vanessa Redgraveová (královna Elizabeth I), Sebastian Armesto (Ben Jonson), Rafe Spall (William Shakespeare), David Thewlis (William Cecil), Edward Hogg (Robert Cecil)
Scénár: John Orloff
Rok výroby: 2011
Hodnocenie: 70 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko