Sledovať film
V mene cti
online

Film V mene cti
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 118 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o filme

Harry je mladý britský dôstojník armády a syn generála. Práve oslavuje návrat k prekrásnej Ethne na honosnom bále spolu so svojimi priateľmi z armády. Poča večera sa objaví plukovník, ktorý oznámi, že Harryho pluk bol odvolaný do Egyptom ovládnutého Sudánu. Harry sa ale rozhodne odstúpiť zo svojej funkcie a odmietne ísť do Sudánu. Za svoj zbabelý čin je odmietaný svojimi kolegami, ktorí mu na znak jeho zbabelosti posielajú tri biele pierka. Okrem toho stráca podporu od Ethney, ktorá mu daruje štvrté biele pierko a neskôr svojho otca, ktorý ho zavrhne. Harry odchádza pod tlakom udalostí do Sudánu pomôcť svojim priateľom, vojakom. Zamaskovaný ako arabský robotník zaplatí francúzskemu otrokárovi, aby ho zobral do sudánskej púšte. Tam Harry zostáva sám, lebo francúzsky otrokár je zabitý vlastnými otrokmi.

Žáner: Dobrodružný, Dráma, Romantický, Vojnový
Réžia: Shekhar Kapur
Hrajú: Wes Bentley (Jack Durrance), Mohamed Bouich (Sudanese Storyteller), Campbell Brown (Dervish Ansar), Daniel Caltagirone (Gustave), James Cosmo (plukovník Sutch), Andy Coumbe (plukovník dalšího regimentu)
Krajina: USA, Veľká Británia
Rok výroby: 2002
Hodnocenie: 67 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko