Film Gladiátor

Sledovať film
Gladiátor
online

Prehrajte si film Gladiátor online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 1193 filmov a 120 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.39 €!

Informácie o filme

Veľkolepá freska zo starovekého Ríma...
Rímsky generál Maximus opäť priviedol svoje légie k víťazstvu. Vojna je vyhraná a on sníva o domove. Neželá si nič iné, ako vrátiť sa k žene a svojmu synovi. Umierajúci vládca Marcus Aurelius má však pre neho ešte jednu úlohu. Žiada, aby sa generál ujal vlády. Commodus, dedič trónu, žiarli na vládcovu priazeň k Maximusovi a nariadi jeho popravu, vrátane rodiny. Maximus unikne smrti o vlások, ale ťažko zraneného ho zachránia otrokári. Dostane sa do gladiátorskej školy a v aréne jeho sláva zo dňa na deň rastie. Prichádza do Ríma, aby pomstil vraždu svojej ženy i syna a zabil nového cisára - Commodusa. Spoznal, že jediná moc, silnejšia ako tá vládcova, je vôľa ľudu.

Žáner: Akčný, Dráma, Historický
Réžia: Ridley Scott
Hrajú: Russell Crowe (General Maximus Decimus Meridus), Joaquin Phoenix (Emperor Commodus), Connie Nielsenová (Lucilla), Oliver Reed (Antonius Proximo), Richard Harris (Emperor Marcus Aurelius), Derek Jacobi (Senator Gracchus)
Scénár: William Nicholson, John Logan, David Franzoni
Krajina: Veľká Británia, USA
Rok výroby: 2000
Hodnocenie: 85 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko