Film
Dáma na kolejích

Film Dáma na kolejích
  Trailer  k filmu Dáma na kolejích
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 140 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 0.10 €!

Informácie o filme

Vodička električky Marie uvidí svojho manžela, ako bozkáva mladú ženu. To chce okamžitú pomstu! Marie má na krku každodenný kolotoč povinností - práca, deti, jasle, nákupy, čistiareň. Robí to rada, pretože svojho manžela Václava miluje. Situácia sa však zmení, keď na Malostranskom námestí uvidí Václava, ako objíma a bozkáva elegantnú blondínku. Obaja majú kufríky a vracajú sa zo služobnej cesty. Marii sa zrúti celý svet, opustí električku, ktorá spôsobí na námestí dopravný kolaps. Marie sa však domov vráti s bojovou pesničkou. Komická postavička v dlhom kabáte šoféra Pražského dopravného podniku vyberie všetky úspory z banky, vtrhne na módnu prehliadku, skúpi všetky modely a zmení sa na dámu. Skoncuje s podradným postavením pracujúcej vydatej ženy a matky a začne si bez rozpakov užívať. Šiat, mužov - skrátka všetkého, čo jej život ponúka.

Žáner: Komédia, Muzikály
Réžia: Ladislav Rychman
Hrajú: Libuše Geprtová (Kateřina), Jiřina Bohdalová (Marie), Radoslav Brzobohatý (Václav), František Peterka (Bedřich), Stanislav Fišer (Pan Marek), Aleš Košnar
Scénár: Vratislav Blažek
Krajina: Československo
Rok výroby: 1966
Hodnocenie: 62 %
Vysielané na: CS Film
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina