Sledovať film
Ježíš Nazaretský
online

Film Ježíš Nazaretský
  Trailer k filmu Ježíš Nazaretský Trailer
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 133 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o filme

Judea pred 2000 rokmi patrila k územiam Rímskej ríše. Mladá žena Mária sa vydá za Jozefa, keď jej anjel zvestuje, že sa stane matkou božieho syna, Ježiša Krista. Porodí ho v maštali v Betleheme, kde ju navštívia traja mudrci, ktorí sa poklonia jej synovi a prinesú mu vzácne dary. O 33 rokov neskôr Ján Krstiteľ očakáva príchod nového mesiáša, o čom káže všetkým ľuďom. Mesiášom je Ježiš Kristus. Kráľovi Herodesovi sa jeho kázne nepáčia, pretože vyvolávajú medzi ľuďmi nepokoje, a preto ho dá zatknúť a neskôr popraviť. Ježiš dospel, učil sa a načúval starším, napokon z neho vyrástol duchovný vodca porobeného národa. Učí a koná množstvo zázrakov, ale zápasí aj s diablom a jeho pokušeniami. Má svojich dvanástich verných druhov, apoštolov, ktorí ho verne nasledujú na jeho ceste. Po príchode do Jeruzalema vyhodí kupcov z chrámu. Cíti, že čoskoro zomrie, pretože jeho učenie sa nepáči žiarlivým kňazom, ktorí žiadajú od rímskeho miestodržiteľa Piláta, aby Ježiša zatkol a dal popraviť. Napokon miesto pobytu mesiáša prezradí Judáš Iškariotský. Ježiša po učení popravia ako zločinca na kríži... O filme Mnohé exteriérové sa nakrúcali priamo na miestach, kde sa odohrával Ježišov život. Zeffirelli do mnohých úloh vybral hercov so semitskými črtami, aby dodal svojmu veľkolepému eposu autenticitu. Mimoriadnu atmosféru snímke dodáva aj hudba Mauricea Jarreho, ktorá v dokonalej harmónii zdôrazňuje Ježišov príbeh. Ježiš Nazaretský je jedným z najambicióznejších a súčasne aj najúspešnejších filmov Franca Zeffirelliho.

Hrajú: Robert Powell (Jesus Christ), Anne Bancroftová (Mary Magdaleneová), Ernest Borgnine (The Centurion), Claudia Cardinalová (The Adulteress), Valentina Corteseová (Herodias), James Farentino (Simon Peter)
Rok výroby: 1977
Hodnocenie: 85 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii ČT3 26.9.2022 14:35
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Yкраїнська Yкраїнська