Sledovať film
Jimmyho tančírna
online

Film Jimmyho tančírna
  Trailer  k filmu Jimmyho tančírna
Prehrajte si film Jimmyho tančírna HD online. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 2 095 filmov a 140 televíznych staníc až s 100 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 0.10 €!

Informácie o filme

Previnil sa tým, že druhým dal možnosť snívať.
Pred vypuknutím Írskej občianskej vojny oddaný a odvážny aktivista Jimmy Gralton otvoril na írskom vidieku tanečnú sálu, kde sa ľudia mohli vzdelávať, zabávať, ale aj diskutovať, športovať a najmä tancovať. Popularita Jimmyho tančiarne rástla a postupne sa stala miestom revolučných myšlienok, rozvíjania talentov, slobody a splnených snov. Jej voľnomyšlienkárska reputácia však upútala pozornosť štátu a cirkvi, čo prinútilo Jimmyho utiecť z krajiny preslávenú tančiareň zavrieť. Po desiatich rokoch neustáleho cestovania sa Jimmy na vrchole Veľkej hospodárskej krízy vracia z Ameriky do rodnej írskej dediny, aby sa postaral o rodinnú farmu a jeho starnúcu matku. Jeho pokojný život sa však skončí, keď znovu prenikne do komunity farmárov a robotníkov, ktorí každý deň bojujú s chudobou a kultúrnym útlakom. S podporou jeho prvej lásky sa rozhodne jeho slávnu tančiareň znovu otvoriť a opäť dať ľuďom nádej snívať. Bez ohľadu na to, čo to môže spôsobiť.

Originálny názov:

Jimmy's Hall

Žáner: Dráma, Historický
Réžia: Ken Loach
Hrajú: Barry Ward (James Gralton), Francis Magee (Mossie), Aileen Henry (Alice), Simone Kirby (Oonagh), Stella McGirl (Stella), Sorcha Fox (Molly)
Rok výroby: 2014
Hodnocenie: 67 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii Film Europe 16.11.2023 12:45
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina