Film
Královstvo nebeské

Film Královstvo nebeské
  Trailer  k filmu Královstvo nebeské
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 135 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 0.10 €!

Informácie o filme: Královstvo nebeské

Hrdina hodný nasledovania. Kráľovstvo hodné ochrany.
Kováč Balian ovdovie, keď sa jeho manželka po smrti ich dieťaťa zabije. Zlomeného mladíka navštívi križiacky veterán Godfrey a prizná sa, že je jeho otec. Pokúša sa so synom zblížiť a ponúkne mu spoluúčasť na križiackej výprave. Balian najprv odmieta, ale napokon sa k otcovi a jeho mužom pridá na ceste do Svätej zeme. Godfreya pri obrane syna zrania a ešte pred príchodom do Jeruzalema zraneniam podľahne. Pred smrťou stihne dať synovi morálne rady a pasuje ho za rytiera. Osirelý Balian prichádza do Svätej zeme, ujíma sa svojho majetku a pôdy po otcovi a spozná krásnu Sibyllu. V Jeruzaleme pod panovaním čestného kráľa Balduina je obdobie krehkého mieru medzi kresťanmi a moslimskými saracénmi. Ten podkopáva chamtivý Reynald spolu s bojovným Guyom de Lusignanom. Po smrti Balduina sa práve de Lusignan stáva panovníkom Jeruzalema a vyhlási saracénom vojnu. Tých vedie Saladin a s prevahou križiakov na vojnovom poli poráža. Konečným cieľom vojny je dobytie hlavného mesta kresťanov. Posledným obrancom mesta sa stáva Balian...

Originálny názov:

Kingdom of Heaven

Réžia: Ridley Scott
Hrajú: Martin Hancock (hrobník), Michael Sheen (kněz), Nathalie Coxová (Balianova žena), Eriq Ebouaney (Firuz), Jouko Ahola (Odo), David Thewlis (milosrdný bratr)
Scénár: William Monahan
Rok výroby: 2005
Hodnocenie: 73 %
Vysielané na: JOJ Plus

Recenzie filmu Královstvo nebeské:

Jojo, Království nebeské je prostě moderní historikárna pro nadšence rytířských zvyků a mravů. Režisér všech těch velkolepých děl typu Gladiátor, kde si prostě musel prosadit ony epické scény, se tu zas vyřádil. Ale to nevadilo, celkový dojem byl tak na 70%. Hlavně za dobrou kameru.
70% Trexes
Ak patrite k jedincom, ktori z principu nadavaju na dlhe minutaze filmov, isto so mnou nebudete suhlasit. Ale ja skratka musim skonstatovat, ze tento film si zasluzi kazdu jednu scenu, ktora bola z "kratkej" verzie vystrihnuta, nie, sorry: VYPITVANA. Uplne ma dorazilo hlavne to, ako sa uplne vynechala linia Sibylinho syna - nechcem spoilerovat, preto len uvediem, ze tato linia velmi vyrazne pomaha vykreslist jej povahu a tak nejako ju osudovo zladit s líniou hlavného hrdinu. Celkovo k hlavnej myslienke filmu o "kralovstve svedomia": Myslienka takto intenzivnej a vysoko moralnej snahy o mier vo "svatej zemi" mi sice pride ako historicky nerealna, pretoze v mene nabozenstva, ci uz krestanstva, zidovstva alebo islamu, sa vzdy robili velmi krvave hajzloviny. Ale nevidim v tom problem, pretoze aj takato "alegoricka" a "metaforicka" prezentacia tej myslienky bola velmi pekna. Aj ked to tak nebolo a mozno nikdy nebude, je pekne pozriet si ako to mohlo byt. Trochu sklamany som z Orlandovho minimalistického vykonu - do tohto filmu jeho introvertny prejav a specificka charizma nesadli ani zdaleka tak dobre ako napr. do Pana prstenov. Zato vsak velka poklona za casting Evy Green - nadherna zenska a pritom ozaj ze Herecka s velkym "H". A neskutocna charizma a respekt isli z herca, ktory stvarnil Salladina (sorry, meno si nepamatam). Kulisy, vyprava, exteriery, kamera, svetlo.... vsetko minimalne na 80%. ALE spat k povodnej teme: Toto hodnotenie si zasluzi iba DLHA, nevypitvana verzia filmu. Pricom ma vcelku zarazil fakt, ze slovenske televize uviedli prave dlhsiu verziu, aj s vyssie uvedenými vynechanými líniami a vcera som bol az sokovany, ked som na Prima Max zistil, ze existuje aj takto kruto "vykuchana verze". Tej by som za krute zasahy do prirodzeného priebehu celého tohto uzasneho eposu ubral este dalsie minimalne dve hviezdy.
Naposledy upraveno 19.07.20 13:52:23 uživatelem Airfish
80% Airfish
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina