Sledovať film
Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa
online

Film Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa
  Trailer  k filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa
Prehrajte si film Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa HD online. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 2 094 filmov a 140 televíznych staníc až s 100 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 0.10 €!

Informácie o filme

Filmový epos, ktorému sa vďaka originálnej kamere, špeciálnym efektom, maskám a podmanivej hudbe podarilo pretlmočiť zvláštnu fantazijnú poetiku Tolkienovej knihy Pán prsteňov.
Príbeh o statočnom hobitovi, ktorý sa postavil silám temna a spolu so svojimi priateľmi sa vydá na ťažkú púť za záchranu sveta. Hobit Frodo totiž zdedí po svojom strýkovi Bilbovi prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme. V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami a spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť...
Kniha Pán prsteňov bola čitateľmi označená za knihu storočia. Inými zasa za nesfilmovateľnú knihu. Filmový epos, ktorý predsalen vznikol podľa trilógie J.R.Tolkiena, sa stal jedným z najkolosálnejších filmárskych počinov. Režisér Peter Jackson je dlhé roky fanúšikom Tolkienovej poetiky, ktorou autor položil základný kameň žánru fantasy. Scenáristka Frances Walshová spolupracovala s Jacksonom už od jeho prvého filmu. Za scenár k filmu Nebeské bytosti, ktorý napísala spolu s Jacksonom, bola nominovaná na Oscara. Trilógia takmer trojhodinových veľkofilmov si vyžiadala rozpočet 270 miliónov dolárov.

Originálny názov:

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

Réžia: Peter Jackson
Hrajú: Alan Howard (Ring), Elijah Wood (Frodo Baggins), Noel Appleby (Everard Proudfoot), Sean Astin (Samwise Gamgee), Sala Baker, Sean Bean (Boromir)
Krajina: Nový Zéland, USA
Rok výroby: 2001
Hodnocenie: 88 %
Prehrajte si tento program vysielaný v televízii HBO3 17.11.2023 06:00
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina