Sledovať film
Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa
online

Film Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa
  Trailer  k filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa
Prehrajte si film Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa HD online. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 2 262 filmov a 135 televíznych staníc až s 100 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 0.10 €!

Informácie o filme: Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

Filmový epos, ktorému sa vďaka originálnej kamere, špeciálnym efektom, maskám a podmanivej hudbe podarilo pretlmočiť zvláštnu fantazijnú poetiku Tolkienovej knihy Pán prsteňov.
Príbeh o statočnom hobitovi, ktorý sa postavil silám temna a spolu so svojimi priateľmi sa vydá na ťažkú púť za záchranu sveta. Hobit Frodo totiž zdedí po svojom strýkovi Bilbovi prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme. V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami a spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť...
Kniha Pán prsteňov bola čitateľmi označená za knihu storočia. Inými zasa za nesfilmovateľnú knihu. Filmový epos, ktorý predsalen vznikol podľa trilógie J.R.Tolkiena, sa stal jedným z najkolosálnejších filmárskych počinov. Režisér Peter Jackson je dlhé roky fanúšikom Tolkienovej poetiky, ktorou autor položil základný kameň žánru fantasy. Scenáristka Frances Walshová spolupracovala s Jacksonom už od jeho prvého filmu. Za scenár k filmu Nebeské bytosti, ktorý napísala spolu s Jacksonom, bola nominovaná na Oscara. Trilógia takmer trojhodinových veľkofilmov si vyžiadala rozpočet 270 miliónov dolárov.

Originálny názov:

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

Réžia: Peter Jackson
Hrajú: Alan Howard (Ring), Elijah Wood (Frodo Baggins), Noel Appleby (Everard Proudfoot), Sean Astin (Samwise Gamgee), Sala Baker, Sean Bean (Boromir)
Krajina: Nový Zéland, USA
Kolekcia: Pán prsteňov
Rok výroby: 2001
Hodnocenie: 89 %
Vysielané na: HBO HBO2
Stanica dostupná v balíčku: HBO (7 dní spätne)

Recenzie filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa:

Začínal jsem na čtyřech hvězdách, ale nyní musím přehodnotit na 5. To, co tímto filmem svět dostal je neuvěřitelné. Velkolepé scény se skvělou hudbou a klasickým příběhem fantasy jsou neodolatelné i v dnešní době. Pánu Prstenů však prospělo, že byl natočen mnohem dříve a skřeti (a jiní) byli vytvářeni za pomoci kostýmů. Je to tak mnohem "syrovější" a temnější. Jednoduše pastva pro oči i duši...
90% Nefka
Naprosto úžasný film!!! Má vynikající obsazení. Skvělé vykreslení Hobitína a oproti knize má děj spád-Frodo se vydává dost ve spěchu na cestu a nečeká s tím léta. Jeden z mála filmů, kde je vidět vybrojování a co to obnáší. Gandalf a jeho souboj s Balrogem je skvělý. Zdá se mki tu jen trochu přehnaná role Arwen. V knize se sotva mihne, tady má dost zásadní podíl na záchraně Froda.
100% aliktl
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina