Film Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

Sledovať film
Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa
online

Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 118 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o filme

Filmový epos, ktorému sa vďaka originálnej kamere, špeciálnym efektom, maskám a podmanivej hudbe podarilo pretlmočiť zvláštnu fantazijnú poetiku Tolkienovej knihy Pán prsteňov.
Príbeh o statočnom hobitovi, ktorý sa postavil silám temna a spolu so svojimi priateľmi sa vydá na ťažkú púť za záchranu sveta. Hobit Frodo totiž zdedí po svojom strýkovi Bilbovi prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme. V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami a spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť...
Kniha Pán prsteňov bola čitateľmi označená za knihu storočia. Inými zasa za nesfilmovateľnú knihu. Filmový epos, ktorý predsalen vznikol podľa trilógie J.R.Tolkiena, sa stal jedným z najkolosálnejších filmárskych počinov. Režisér Peter Jackson je dlhé roky fanúšikom Tolkienovej poetiky, ktorou autor položil základný kameň žánru fantasy. Scenáristka Frances Walshová spolupracovala s Jacksonom už od jeho prvého filmu. Za scenár k filmu Nebeské bytosti, ktorý napísala spolu s Jacksonom, bola nominovaná na Oscara. Trilógia takmer trojhodinových veľkofilmov si vyžiadala rozpočet 270 miliónov dolárov.

Žáner: Dobrodružný, Mysteriózny, Science Fiction
Réžia: Peter Jackson
Hrajú: Alan Howard (The Ring), Elijah Wood (Frodo Baggins), Noel Appleby (Everard Proudfoot), Sean Astin (Samwise Gamgee), Sala Baker, Sean Bean (Boromir)
Scénár: Philippa Boyens, Peter Jackson, Fran Walsh
Krajina: Nový Zéland, USA
Rok výroby: 2001
Hodnocenie: 88 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko