Film Noc na Karlštejně

Sledovať film
Noc na Karlštejně
online

Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 119 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o filme

Filmový muzikál o cisárovi Karlovi IV. a Eliške Pomoranskej, ktorá ako prvá žena porušila manželov zákaz a vstúpila v mužskom prestrojení na Karlštejn.
Jeden z najznámejších a najobľúbenejších českých filmových muzikálov je pôvabným príbehom o cisárovi Karlovi IV. a jeho hrade Karlštejne, na ktorom podľa jeho zákazu nesmeli bývať ženy. Jednej noci sa však na Karlštejne objavia nielen Karol IV. a dvaja nezvaní hostia, cyperský kráľ Peter a bavorský vojvoda Štepán, ale aj dve ženy v mužskom prestrojení. Jednou z nich je cisárova manželka Eliška Pomoranská, ktorá z lásky porušila zákaz, aby mohla cisára aspoň zahliadnuť. Tou druhou je neter purkrabína Alena, ktorá sa stavila s otcom, že dokáže stráviť na hrade noc v mužskom prestrojení. Kým Alena privádza svojho snúbenca Peška do šialenstva, múdry arcibiskup Arnošt z Pardubíc pomáha prestrojenej Eliške preniknúť ku kráľovi, a tiež ju chráni pred sliedivými pohľadmi cyperského kráľa a bavorského vojvodu, ktorí neveria, že by na hrade naozaj nebola žiadna žena. V hlavných úlohách uvidíme plejádu známych českých hercov - Vlastimila Brodského, Janu Brejchovú, Jaroslava Marvana, Miloša Kopeckého, Waldemara Matušku a ďalších.

Žáner: Hudba & Umenie, Komédia, Muzikály, Romantický
Réžia: Zdeněk Podskalský
Hrajú: Vlastimil Brodský (Emperor Karel IV.), Jana Brejchová (Empress Elise of Pomerania), Karel Höger (Archbishop Arnost of Pardubice), Jaroslav Marvan (Purkrabí), Miloš Kopecký (Duke Stepan of Bavaria), Waldemar Matuška (Cyprian prince)
Scénár: Jiří Štaidl, Jaroslav Vrchlický
Krajina: Československo
Rok výroby: 1974
Hodnocenie: 80 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko