Sledovať film Orol Eddie online

Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 104 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.01 €!
Film Orol Eddie
  Trailer k filmu Orol Eddie   Sledovať 1203 filmov a 104 staníc bez záväzkov
Žáner:
Životopisný, Drama, Historický, Komedie
Réžia:
Dexter Fletcher
Hrajú:
Tom Costello Jr. (Eddie), Tom Costello (Eddie (Jiří Dvořák)), Jo Hartleyová (Janette), Keith Allen (Terry), Dickon Tolson (UK doktor), Jack Costello (Eddie (Jiří Dvořák))
Krajina:
Velká Británie, USA, Německo
Rok výroby:
2016
Popis:
Inspirováno skutečným snem.

Eddie Edwards nemal najlepšie predpoklady na to, aby sa stal šampiónom v skoku na lyžiach - začal trénovať vo veku, kedy to podľa expertov už dávno nemá zmysel. Mal nadváhu, bol tak krátkozraký, že cez okuliare nedovidel ani na mostík. Bol však odhodlaný prebojovať sa na olympijské hry v Calgary. Mal tiež výhodu, že za Veľkú Britániu, ktorá skokanské mostíky nemá, sa prihlásil ako jediný. Napriek výsmechu, bolestivým pádom a absurdite svojej snahy sa s pomocou svojho neortodoxného trénera neustále vracia na štart, aby sa svojsky zapísal do olympijskej histórie. Michael "Eddie" Edwards bol neobyčajne odvážny britský skokan na lyžiach, ktorý nikdy nestratil vieru sám v seba, hoci ho nikto nebral vážne. S pomocou charizmatického trénera sa postavil všetkým autoritám a po svojej účasti na ZOH v Calgary v roku 1988 si získal srdcia športových fanúšikov na celom svete. Hoci Eddie nebol nadaným atlétom, zasvätil svoj život jedinému cieľu - stať sa olympionikom. Vyskúšal si rôzne športy a disciplíny a nakoniec zakotvil pri zjazdovom lyžovaní. Keď sa nedostal do britského olympijského tímu v roku 1984, preorientoval sa na skoky na lyžiach. Tu však narazil na niekoľko problémov. Británia nikdy nemala zastúpenie v skokoch na lyžiach na zimných olympijských hrách. A Eddie ešte nikdy nestál na skokanskom mostíku. Bol oveľa hmotnejší ako väčšina skokanov, z ktorých všetci začali so skákaním v ranom veku. Nemal finančné prostriedky, skoro žiadny tréning a v dôsledku zlého zraku sa mu počas skoku okuliare nebezpečne zahmlievali. Napriek tomu jeho odhodlanie zvíťazilo. S požičaným vybavením sa ako jediný britský účastník na majstrovstvách sveta v roku 1987 umiestnil na 55. mieste, čo stačilo na to, aby mohol odletieť na ZOH v Calgary v roku 1988. Calgary bolo miesto, kde Eddie skutočne vzlietol - doslova i obrazne. Aj keď sa umiestnil na poslednom mieste v oboch disciplínach - v skoku na 70 a 90 metrov - stal sa miláčikom médií, ktoré mu narýchlo vymysleli prezývku Orol. Stal sa ľudovým hrdinom, známym pre svoj neortodoxný štýl, vzhľad a vôľu súťažiť.
Hodnocenie:
74 %

Podobné filmy

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 104 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski