Sledovať film Rocky Horror Picture Show online

Prehrajte si film Rocky Horror Picture Show online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 1332 filmov a 102 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.01 €!
Film Rocky Horror Picture Show
  Trailer k filmu Rocky Horror Picture Show   Sledovať Rocky Horror Picture Show online
Žáner:
Horor, Hudba & Umění, Komedie, Muzikály, Science Fiction
Réžia:
Jim Sharman
Hrajú:
Tim Curry (Dr. Frank-N-Furter - A Scientist), Susan Sarandonová (Janet Weiss - A Heroine), Barry Bostwick (Brad Majors - A Hero), Richard O'Brien (Riff Raff - A Handyman), Patricia Quinnová (Magenta - A Domestic), Nell Campbellová (Columbia - A Groupie)
Krajina:
Velká Británie, USA
Rok výroby:
1975
Popis:
Horor, sci-fi, erotika a rocková hudba.

Austrálsky režisér Jim Sharman debutoval v roku 1972 nízkorozpočtovým filmom Shirley Thompsonová versus mimozemšťania. Už v tomto filme sa objavuje podivná kombinácia komédie, hororu a sci-fi, ktorú o tri roky neskôr s neuveriteľným úspechom použil v temnej a strašidelnej muzikálovej paródii The Rocky Horror Picture Show podľa divadelnej predlohy Richarda O’Briena. Obidva spomínané filmy majú z určitého pohľadu blízko k tvorbe takých režisérov ako Edward D. Wood, Jr. (Plan 9 from Outer Space) alebo Peter Jackson (Vesmírni kanibali, Živí mŕtvi): prapodivné a bizarné postavy ako doktor Frank N. Furter „transvestita z Transexualu v Transylvánii“ a jeho pomocník Riff Raff (v podaní samotného autora predlohy Richarda O’Briena), či umelá bytosť Rocky Horror, zreteľne odkazujú na tvorbu Mary Shelleyovej. Prechádzajú však výraznou metamorfózou, podobne ako prostredie, v ktorom sa nachádzajú. Divák síce zazrie starý strašidelný a rozpadávajúci sa dom, ako aj príznačné frankensteinove laboratórium, to je ale vymaľované ružovou a červenou farbou, a to už nehovorím napríklad o vypracovanom atletickom a nádherne sa lesknúcom tele umelej bytosti Rocky Horror oblečenej v zlatých nohavičkách, poprípade o čiernych podväzkových pásoch doktora Franka N. Furtera. V prípade filmu The Rocky Horror Picture Show sa Sharman sa na jednej strane vracia k postupom, ktoré sa objavovali v hororoch nakrútených v 50-tych a 60-tych rokoch, na čo nám odkazuje nielen postava rozprávača, „roztečené krvavé“ titulky, king-kongovské lezenie na železnú divadelnú kulisu, ale napríklad aj dvojica mladých ľudí Brad a Janet - jediné nevinné postavy ocitnúce sa nechtiac v absolútne cudzom a pre nich absurdnom prostredí. Charakteristické pritom pre Sharmanov rukopis je, že zatiaľ čo v tom čase rádiách znel Led Zeppelin, Deep Purple a Black Sabbath, Sharman sa vracia k stepu a rock’n’rollu. Na druhej strane neustále prítomné násilie a sex, predznamenáva prichádzajúcu kontroverznú dobu.
Hodnocenie:
75 %

Podobné filmy

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 102 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski