Sledovať film
Dánské dievča
online

Film Dánské dievča
  Trailer k filmu Dánské dievča Trailer
Prehrajte si film Dánské dievča online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 1 117 filmov a 117 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.39 €!

Informácie o filme

Film inšpirovaný neuveriteľným životným osudom.
Film Dánske dievča vás zavedie do Kodane do obdobia dvadsiatych rokov minulého storočia. Einar Wegener patrí k nejlepším dánskym maliarom svojej doby, jeho žena Gerda mu pritom poskytuje maximálnu podporu a pritom sa sama snaží preraziť ako portrétistka. Postupné rúcanie ich harmonického vzťahu odštartuje banálna príhoda. Gerde, která pripravuje sériu baletných portrétov, nedorazí figurantka a Einar sa rozhodne, že svojej žene bude pózovať ako model oblečený do baletného kostýmu. Intenzívne spojenie so ženským elementom v Einarovi rozpúta obrovský emocionálny chaos. Vyrovnáva sa s ním najskôr

Réžia: Tom Hooper
Hrajú: Alicia Vikander (Gerda Wegener), Eddie Redmayne (Einar Wegener / Lili Elbe), Tusse Silbergová (starší žena), Adrian Schiller (Rasmussen), Amber Heardová (Ulla), Emerald Fennell (Elsa)
Scénár: Lucinda Coxon
Rok výroby: 2015
Hodnocenie: 71 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko