Film
Gra tajemnic

Film Gra tajemnic
  Trailer  k filmu Gra tajemnic
Sledujte Gra tajemnic naživo online. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 135 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 0.10 €!

Informácie o filme: Gra tajemnic

Anglický matematik Alan Turing, pomáha rozlúštiť kód Enigma počas druhej svetovej vojny.

Originálny názov:

The Imitation Game

Réžia: Morten Tyldum
Hrajú: Benedict Cumberbatch (Alan Turing), Keira Knightleyová (Joan Clarke), Matthew Goode (Hugh Alexander), Rory Kinnear (Nock), Allen Leech (John Cairncross), Matthew Beard (Peter Hilton)
Rok výroby: 2014
Hodnocenie: 80 %
Vysielané na: TV4
Stanica dostupná v balíčkoch: KLASIK, MAX

Recenzie filmu Gra tajemnic:

Benedict neskutečně úžasný! Poprvé ze všech "enigmáckých" zpracování zásadní myšlenka: Zlomit kód, ok, 2 roky práce, ale utajit ten úspěch - mnohem složitější jak technicky, tak především eticky (selektivně nechat umírat desítky tisíc lidí, aby bylo možno občas někde nenápadně zasáhnout tak, aby na to náckové nepřišli!!!). Intenzivní a dech beroucí závěr o konci Turingova života ... Výtečné!!
80% mocart
Toto je velmi vděčné téma na hollywoodský trhák, jen co je pravda. Ovšem divák znalý příběhu Alana Turinga bude lehce zklamán, protože film nepřináší prakticky nic nového a spíš přiohýbá, v zájmu vlastní působivosti. Ono se vlastně stačí podívat jen na wiki a každému musí být jasné, které tři dějové linky tvoří kostru filmu a co asi zazní na závěr. Tak či tak, stavba filmu je velmi precizní a důsledná, přičemž scény po prolomení enigmy, při rozpuštění týmu nebo po intervenci Churchilla jsou rozhodně pětihvězdičkové.
80% master19
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina