Sledovať film
Hry o život: Skúška ohňom
online

Film Hry o život: Skúška ohňom
  Trailer  k filmu Hry o život: Skúška ohňom
Prehrajte si film Hry o život: Skúška ohňom HD online. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 2 283 filmov a 135 televíznych staníc až s 100 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 0.10 €!

Informácie o filme: Hry o život: Skúška ohňom

V druhej časti filmovej série Hry o život sa Katniss Everdeenová vracia domov po víťazstve v 74. Hrách o život spoločne s ďalším vyvoleným, Peetou Mellarkom. Ako víťazi musia opäť opustiť rodiny a priateľov a vydať sa na okružnú cestu po všetkých krajoch Panemu. Počas návštev jednotlivých krajov Katniss vycíti, že sa neodvratne schyľuje k revolúcii. Kapitol má ešte stále moc pevne v rukách, čoho dôkazom sú prípravy na 75. Hry o život, ktoré rozhodnú o budúcnosti celého Panemu.

Originálny názov:

The Hunger Games: Catching Fire

Réžia: Francis Lawrence
Hrajú: Jennifer Lawrenceová (Katniss Everdeenová), Liam Hemsworth (Gale Hawthorne), Jack Quaid (Marvel), Taylor St. Clair (rozparovač), Sandra Ellis Laffertyová (Greasy Sae), Woody Harrelson (Haymitch Abernathy)
Krajina: USA
Kolekcia: Hunger games
Rok výroby: 2013
Hodnocenie: 75 %
Vysielané na: HBO3 HBO2

Recenzie filmu Hry o život: Skúška ohňom:

Je pravidlem, že pokračování celovečerního snímku by mělo být lepší či minimálně stejné. Povedlo se? Dobrodružná etuda Katniss Everdeen dál pokračuje ve futuristickém dystopickém světě a ne zrovna lichotivě. Svým vítězstvím způsobila něco, co se Capitolu nelíbí a tak se jí chce jednou provždy zbavit. A tak jde zase o všechno. Oproti předchozímu snímku se ve své podstatě nic nezměnilo. Jako u každého eposu je děj silně natahovaný ve snaze se vymanit sebemenšího hluchého místa. No, jakž takž. Někde by střihačské nůžky byly potřeba. Temná atmosféra je krotká a i napětí v ničem nepřehání. Výkon Jennifer Lawrence je opět zodpovědný ve své přesvědčivosti v rámci rozvoje všech emocí. Výborně vyjadřuje odvahu ve svém instinktu o přežití a hlavně své naprosté nezávislosti. I když je fakt, že její postava Kathiss v tom tentokrát není sama. Jak už víme, společným vítězem Hladových her je Peeta Mellark s tváří Joshe Hutchersona, který se snaží nezůstávat pozadu. Snímek jako takový je o něco rychlejší, energičtější, dějově mazanější i tragičtější. Skrývá se v tom hlavně moralizační výpověď o vlivu totalitní vlády překračovat svou pravomoc v rámci ovlivňování a kontroly prostřednictvím médií, myšlenek a emocí marginalizované společnosti. Příběh je tak o něco málo složitější, ale vlivem natahování scén dává divákovi více prostoru danou myšlenku plně uchopit. Ano, i tentokrát má snímek z hloubky své duše světu co říct. Jen si toho všimnout.
70% martin.mickey.stusak
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina