Film Krajina přílivu

Sledovať film
Krajina přílivu
online

Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 119 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o filme

Trinásť rokov po úspešnom filme Kráľ rybár sa Jeff Bridges a Terry Gilliam znovu zišli pri spoločnom projekte. Tideland trochu pripomína Alenku v ríši divov, ale je modernejší. Príbeh o malom dievčatku, ktorého rodičia sú narkomani. Keď matka zomrie na predávkovanie, vydá sa s otcom do Texasu. A práve tam sa začnú diať záhady. Podobne ako v Alenke je film založený predovšetkým na fantázii hlavnej hrdinky, ktorej predstavy pôsobia bizarne až znepokojujúco. Podobne ako Alenka aj ona pretvára svoje okolie na svet kúziel...

Žáner: Dráma, Mysteriózny
Réžia: Terry Gilliam
Hrajú: Jodelle Ferlandová (Jeliza-Rose), Aldon Adair (Luke), Janet McTeerová (Dell), Brendan Fletcher (Dickens), Jennifer Tillyová (Královna Gunhilda), Jeff Bridges (Noah)
Scénár: Tony Grisoni, Terry Gilliam
Krajina: Kanada, Veľká Británia
Rok výroby: 2005
Hodnocenie: 65 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko