Film Sázka na nejistotu

Sledovať film
Sázka na nejistotu
online

Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 119 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 7.39 €!

Informácie o filme

Tento príbeh sa skutočne stal. Nám všetkým.
Stávka na neistotu je príbehom štyroch outsiderov, ktorí všetkých vlkov z Wall Street premenili na obetných baránkov. Títo štyria boli jediní, kto si spočítal, že svetová ekonomika nemôže rásť donekonečna. Stavili na jednu kartu, zrazili banky na kolená a poriadne sa napakovali. V roku 2015 ste mohli v Amerike dostať sto percentnú hypotéku na luxusnú vilu s dvadsiatimi spálňami a bazénom a nikto sa vás nepýtal či ju dokážete a máte z čoho splácať. Excentrický finančník a fanúšik heavy metalu Michael Burry si uvedomil, že podobných riskantných hypoték je tak veľa, že sa môžu stať časovanou bombou, ktorá skôr či neskôr odpáli celú americkú ekonomiku. Vyvinul preto dômyselný finančný nástroj, ktorý mu mal prihrať obrovský balík peňazí v prípade, že hypotekárna bublina praskne a investoval do neho celý majetok. Stávka na neistotu sa mu sa trom podobným vizionárom vyplatila a tri roky neskôr, kedy milióny Američanov prišli o strechu nad hlavou a o prácu a naviac zo svojich daní kryli straty nenažraných bánk.

Žáner: Dráma
Réžia: Adam McKay
Hrajú: Karen Gillan (Evie), Margot Robbie (Margot Robbie), Marisa Tomeiová (Cynthia Baum), Brad Pitt (Ben Rickert), Christian Bale (Michael Burry), Ryan Gosling (Jared Vennett)
Scénár: Michael Lewis, Adam McKay, Charles Randolph
Krajina: USA
Rok výroby: 2015
Hodnocenie: 78 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko