Sledovať film
Statočné srdce
online

Film Statočné srdce
  Trailer k filmu Statočné srdce Trailer
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 131 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 0.10 €!

Informácie o filme

Historický príbeh o láske, statočnosti a odvahe. Hlavná úloha a réžia Mel Gibson.
Nechcel bojovať, nechcel zabíjať. Chcel žiť, milovať a obrábať pôdu. Osud mu však predurčil rolu tragického hrdinu. William Wallace - legendárny škótsky hrdina.

V 13. storočí sa škótsky vlastenec William Wallace vzbúri proti tyranii anglického kráľa Eduarda I., ktorý zaviedol do porobeného Škótska takzvané právo prvej noci pre svojich šľachticov - právo prežiť prvú noc s ktoroukoľvek nevestou. Škótom sa nariadenie nepáči, ale nemajú vodcu, ktorý by ich viedol v ich boji. To len dovtedy, kým sa do ich čela nepostaví Wallace...

Réžia: Mel Gibson
Hrajú: James Robinson (Mladý William), Sean Lawlor (Malcolm Wallace), Sandy Nelson (John Wallace), James Cosmo (Campbell), Sean McGinley (MacClannough), Alan Tall (Elder Stewart)
Scénár: Randall Wallace
Krajina: USA
Rok výroby: 1995
Hodnocenie: 84 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Yкраїнська Yкраїнська