Film
Dopisy z Iwo Jimy

Film Dopisy z Iwo Jimy
  Trailer  k filmu Dopisy z Iwo Jimy
Tento program v súčasnosti nie je možné v Lepšia.TV prehrať. Vyskúšajte prehrať iné zaujímavé relácie, filmy, seriály, rozprávky online a k tomu 140 českých a zahraničných TV staníc naživo aj 30 dní dozadu. Vyskúšajte Lepšia.TV za 0.10 € na 10 dní bez záväzkov. Lepšia.TV vám prináša najdlhší archív aj online živé vysielanie. Pre maximálny komfort sledovania môžete využiť digitálné funkcie ako nahrávanie alebo pauza. Získajte svoju Lepšia.TV ešte dnes len za 0.10 €!

Informácie o filme

Pred 61 rokmi stáli proti sebe na ostrove Iwo Jima americká a japonská armáda. Prešli desiatky rokov a na tomto ostrove sú stále v sopečnej pôde pochované stovky listov, ktoré doteraz neboli objavené. Tieto listy dávajú mužom, ktorí tu bojovali a generálovi, ktorý ich viedol tváre a hlas. Japonskí vojaci odvelení na Iwo Jima vedeli, že domov sa už pravdepodobne nevrátia. Sú medzi nimi aj Saigo - pekár, ktorý chce žiť, aby znovu uvidel tvár svojej práve narodenej dcéry; Nishi - olympijský šampión v jazdectve, známy po celom svete pre svoj talent a česť; Shimizu - bývalý policajt, ktorého idealizmus ešte nebol skúšaný vojnou; a poručík Ito - prísny vojak, ktorý radšej prijme samovraždu ako kapituláciu... Na čele obrany stojí generál Tadamichi Kuribayashi, ktorému cesty po Amerike odhalili nezmyselnosť vojny. Ale tiež mu dali strategické vedomosti o tom, ako čeliť americkej armáde. Na ostrove, kde ako jediný úkryt slúžia odhodlanie a vulkanické skaly, sa generálovi Kuribayashimu podarí zmeniť jasnú krvavú porážku na takmer 40-dňovú hrdinskú a dômyselnú bitku.

Originálny názov:

Letters from Iwo Jima

Žáner: Dráma, Vojnový
Réžia: Clint Eastwood
Hrajú: Ken Watanabe (Generál Tadamichi Kuribayashi), Kazunari Ninomiya (Saigo), Tsuyoshi Ihara (Baron Nishi), Ryo Kase (Shimizu), Shido Nakamura (Nadporučík Ito), Hiroshi Watanabe (Nadporučík Fujita)
Krajina: USA
Rok výroby: 2006
Hodnocenie: 78 %
Vysielané na: Filmbox
  Česká republika Česká republika   Írsko Írsko   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko   Ukrajina Ukrajina