Sledovať film
Everest
online

Film Everest
  Trailer k filmu Everest Trailer
Prehrajte si film Everest online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 1 117 filmov a 117 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.39 €!

Informácie o filme

Najnebezpečnejšie miesto na zemi.
V letovej výške Boeingu nemá ľudské telo šancu prežiť. Napriek tomu sa ľudia do takej výšku šplhajú, aby pokorili Everest, najvyššiu horu sveta. Kašlú na nepohodlie, zimu, nástrahy počasia a aj na to, že sa dole už nemusia nikdy vrátiť. Everest v réžii Baltasara Kormákura rekapituluje jednu z najtragickejších expedícii, pri ktorej majestátny masív poslal svojim vyzývateľom mrazivé varovanie. Píše sa polovica deväťdesiatych rokov a Himaláje sa stávajú obľúbenou turistickou destináciou. Na osemtisícovku už nešplhajú len skúsení horolezci, ale aj dobrodruhovia z celého sveta. Horskí vodcovia Rob Hall a Scott Fisher napriek tomu nič nepodceňujú a do svojej expedície berú iba ľudí, ktorí majú niečo za sebou. Všetci sú skvele pripravení a vybavení, splneniu snov klientov by nemalo nič brániť. Stačí však malá odchýlka v pláne, náhla zmena počasia a kľúčovú otázku ,,Podarí sa nám horu zdolať?

Hrajú: Jason Clarke (Rob Hall), Ang Phula Sherpa (Ang Dorjee), Tom Wright (Michael Groom), Martin Henderson (Andy Harris), Tom Goodman-Hill (Neal Beidleman), Charlotte Bovingová (Lene Gammelgaard)
Rok výroby: 2015
Hodnocenie: 74 %
  Česká republika Česká republika   Po anglicky Po anglicky   Poľsko Poľsko   Chorvátsko Chorvátsko